Home / BANKA VE FİNANSAL BİLGİLER / Kritik Hastalık Sigortası
kritik-hastalik-sigortasi

Kritik Hastalık Sigortası

Bazı hastalıkların meydana gelmesiyle birlikte yüksek sağlık harcamaları söz konusu olmaktadır. Kritik hastalık sigortası yaptırarak yaşam standartlarını koruma altına almak mümkündür. Bununla birlikte daha kolay ödeme planlarıyla da avantaj sahibidir.

Kritik Hastalık Sigortası Nedir?

Kritik hastalık sigortası hastalık teşhisi konulmasıyla birlikte toplu para güvencesi sağlayan bir hizmettir. Bu sayede zaten hastalıkla mücadele etmekte olan kişi, maddi açıdan sıkıntı çekmeyerek daha avantajlı olabilmektedir. Kişinin bu gibi durumlarda kendini güvende hissetmesi için standart hastalık sigortası ya da tam kapsamlı kritik hastalık için sigorta yaptırmaları tavsiye edilir.

kritik-hastalik-sigortasi-nedir

Bunların yanı sıra kadına özel hastalık sigortası da bulunmaktadır. Yaygın görülen bazı hastalıkların ortaya çıkması ya da vefat durumuna karşı teminat sağlayan bu sigorta türü, farklı paket içeriklerine sahiptir. Eko paket, klasik paket ve özel paket türlerinden birini tercih ederek bu sigortayı yaptırmak mümkündür. Bu paketlerin sağladığı teminatlar bankalar arasında farklılık gösterebilir.

Kritik Hastalıklar Nelerdir?

Bu sağlık sigortası türünü 18 – 50 yaş aralığında bulunan kişiler yaptırabilmektedir. Sigorta süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Kritik hastalık sigortası bazı hastalıklar için yapılmaktadır. Bu kritik hastalıklar aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Kalp krizi
 • Kanser
 • İnme
 • Kalp kapakçığı cerrahisi
 • Ameliyatı gerçekleştirilmiş olan kroner arter by-pass cerrahisi

Kadına özel kritik hastalık sigortası kapsamında teminat altındaki hastalıklar ise aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Kadın kanserleri (Rahim kanseri, rahim ağzı kanseri, meme kanseri, vulva kanseri, yumurtalık tüpü kanseri, yumurtalık kanseri)
 • Memede ve rahim ağzında hücresel değişiklik durumları (Rahim ağzında karsinoma insitu, memede karsinoma insitu)
 • İleri derecede kemik erimesi
 • Sistemik lupus eritamatozus (SLE)
 • Romatoid artrit
 • Karsinoma insitu sebebiyle rahmin alınması

Bu hastalıkların varlığında kişiye yaşam kaybı veya kritik hastalık teminatı sağlayan bu sigorta türünün pek çok avantajı bulunmaktadır. Hastalığın gelişmesi durumunda en etkili tedaviyi yaptırabilmek ve kenardaki birikimin hastalık tedavisine harcanmasını önlemek en önemli avantajları arasındadır. Bununla birlikte toplu para desteğiyle birlikte kişinin hastalıkla uğraşırken para işlemleriyle de uğraşması gerekliliğini ortadan kaldırır. Kişinin çalışıp para kazanma ihtimalinin zor olduğu bu dönemde yaşam standardını korur.

About admin

Check Also

subeye-gitmeden-hesap-acmak

Şubeye Gitmeden Hesap Açmak

Hesap açma banka işlemleri çoğunlukla banka şubesine giderek yapılmaktadır. Ancak günümüzde artık şubeye gitmeden hesap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.