Home / GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMAK / İŞKUR Mayıs Ayı Kursları
işkur-kurslari

İŞKUR Mayıs Ayı Kursları

2018 Mayıs ayı içinde açılacak ve iş garantili olan işkur mayıs ayı kursları ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızın devamından inceleyebilirsiniz. İstihdam amaçlı olarak açılan bu kurslar pek çok şehirde başlamış olacaktır. Buna ek olarak meslek garantili kurslar konusunda çalışmalarını sürdüren İŞKUR, nitelikli iş gücü oluşturma yolunda emin adımlarla iletlemektedir. Belirlenen illerde hangi kursların düzenlendiğini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

İŞKUR Mayıs Kursları

İstanbul’un Pendik ilçesinde düzenlenecek olan uçak bakım teknisyenliği kursu ile birlikte ciddi bir istihdam gücünün oluşturulması hedefleniyor. Buna ek olarak Adıyaman Kahta’da dokuma konfeksiyon makineci kursu da açılacaktır. Mardin’in Midyat ilçesinde kadın giysileri için dikim elemanı kursunun yanı sıra Derik ilçesinde de kadın üst giysileri dikim elamanı kursu açılmış olacaktır.

iskur-mayis-ayi-kurslari

İŞKUR kursları 2018 olarak sadece bu kentlerle sınırlı kalınmamıştır. Ayrıca Giresun Bulancak’Ta dokuma konfeksiyon makineci, Adıyaman merkezde dokuma konfeksiyon makineci ve yine Giresun’un Keşap ilçesinde dokuma konfeksiyon makineci kursu açılmış olacak.

Genel anlamda işkur mayıs ayı kursları oldukça yoğun bir tempoda geçmiş olacak. Yukarıda paylaştığımız kentler dışında Samsun’un İlkadım ve Çarşamba ilçelerinde yine dokuma konfeksiyon makineci kursu açılacağı gibi Atakum ilçesinde de bu sektörde istihdam sağlanacaktır.

İŞKUR garantili iş kursları olarak ayrıca Adana’nın Sarıçam ilçesinde Galvanizli ve galvanizsiz olarak tel ürünleri üretim işçileri istihdam edilecek. Kütahya’da oto tamirci, Bayburt’ta örgü makinesi işçisi, Ordu’nun Altınordu ilçesinde dikiş makinesi ve Adana’nın Yüreğir ilçesinde dokuma konfeksiyon makineci alanında istihdamlar yapılacaktır.

İŞKUR Garantili İş Kursları

Bu konuda yapacağınız araştırmalarda direkt olarak İŞKUR’un web sitesine giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü güncel olmayan bilgilere rağbet göstererek mağdur olmanızı istemeyiz. Ayrıca genel olarak işkur mayıs ayı kursları duyuruları da paylaşılmaya başlanmıştır. Eğer yukarıda sıraladığımız kentlerde yaşıyorsanız size en yakın İŞKUR binasına gidebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kursu bitirenlere iş ve meslek garantisi veren kurumun günlük 45 TL ödemek vereceği bilinmektedir. Bu anlamda daha fazla vakit kaybetmeden başvurularınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. İŞKUR kaydınız var ise aşağıda paylaşacağımız link üzerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Bilgi: www.iskur.gov.tr/isarayan/kursarama.aspx

About admin

Check Also

part-time-is-ilanlari

Part Time iş ilanları

Part time iş ilanlarının her geçen gün arttığı günümüzde bu konuyla ilgili pek çok bilgiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.