Home / GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMAK / KOSGEB için İş Fikirleri
kosgeb-icin-is-fikirlerikosgeb-icin-is-fikirleri

KOSGEB için İş Fikirleri

KOSGEB bilindiği üzere ülkemizde istihdam sağlamaya devam etmektedir. Bu anlamda KOSGEB için iş fikirleri konusuna detaylıca önem verilmelidir. Alacağınız desteklerle hangi işleri yapabileceğiniz öğrenmeli ve daha sonra kuruma başvuru yaparak girişimcilik programlarına katılmalısınız. Bu süreçte kosgeb destekleri sizlere detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Şimdi kazandıran iş fikirleri olarak bu kurumdan alacağınız destek ile hangi işleri yapabileceğinizi aktarıyoruz.

Restoran Hizmeti Vermek

Alacağınız kredi ile cadde üzerinde ya da alışveriş merkezlerinde restoran açabilirsiniz. Bunun yanı sıra cafe açarak da para kazanabilirsiniz.

Tekstil Atölyesi Açmak

KOSGEB daha çok üretime önem verdiği için tekstil atölyesi açarak para kazanmak çok daha mantıklı olacaktır. 2018 kosgeb destekleri incelendiğinde bu sektöre olan rağbetin arttığı görülmektedir.

Teknolojik Ürün Üretimi

Teknolojik ürünlerden en çok insansız hava araçları revaçtadır. Bu konuyla ilgili bir projeniz var ise ilgili kurumdan destek alabilirsiniz.

Kuru Temizleme İşi Yapmak

KOSGEB kredisi almak için kuru temizleme sektörünü tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak personel çalıştırma amacıyla İŞKUR üzerinden istihdam sağlayabilirsiniz.

Toptan İçecek Satışı Yapmak

Sağlıklı içecek ya da organik içecek üretimi ve satışı yapmak için de bu kredi ve desteklerden yararlanabilirsiniz. Aynı durum toptan baharat ticareti için de geçerlidir. Ayrıca KOSGEB için iş fikirleri konusunda organik ürünlerin daima rağbet gördüğünü bilmeniz gerekiyor.

Gıda İmalatı Yapmak

Özellikle organik gıda imalatı yapmak istiyorsanız bu kredilere başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak farklı bir gıda için üretim yapabilirsiniz. Dilerseniz çikolata üretimi ve satışı konusnuda da gerekli adımları atarak söz konusu kredilerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ayakkabı Satış Mağazası Açmak

Ayakkabı satışı yapmak isteyenler de KOSGEB’e başvurabilir. Bu süreçte başarıya ulaşan girişimcilerin varlığından söz edebiliriz. Aslında belirli bir kitleye özel ayakkabı satışı yapmak daha mantıklıdır. Örneğin sadece bebekler ya da bayanlar üzerine mağaza açmayı düşünebilirsiniz.

2018-kosgeb-kredileri

Sizlerle paylaştığımız bu bilgiler KOSGEB için iş fikirleri seçenekleri arasındadır. Hangi sektörde başarılı olacağınıza inanıyorsanız, o sektöre başarılı bir giriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak kredilerden yararlanmadan önce kuruma başvurup yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiler almanız gerekiyor.

About admin

Check Also

part-time-is-ilanlari

Part Time iş ilanları

Part time iş ilanlarının her geçen gün arttığı günümüzde bu konuyla ilgili pek çok bilgiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.